Previous Next

Dźwiękowe SPA

SPA (Sanitas Per Aquam), dosłownie tłumaczy się jako "zdrowie przez wodę". A zatem SPA to inaczej sposób na osiągnięcie dobrostanu ciała i psychiki dzięki zabiegom opartym na wodzie. Już nasi pra pra przodkowie jeździli do wód dla "zdrowotności". Dziś definicję SPA poszerza się o kolejne wachlarze drogich zabiegów zdrowotnych i upiększających, w rzeczywistości mających niewiele lub nic wspólnego z kuracją wodną.

Co zatem łączy kąpiel dżwiękową z kąpielą wodną? Czym jest "Dźwiękowe SPA"?

Przypomnijmy sobie z lekcji biologii – ciało człowieka to w 70% woda. Uzasadnione jest twierdzenie, że jakość tej wody bezpośrednio wpływa na zdrowie. Japoński naukowiec Masaru Emoto udowodnił, że woda posiada pamięć, potrafi przechowywać informacje, również te dotyczące uczuć i emocji.

Oczywiście pijąc dobrą, zdrową wodę, również wpływamy na jakość wody w organizmie. Tylko kto ma górskie źródełko na wyciągnięcie reki? O jakości tzw. naturalnej wody w plastikowych butelkach nie wypowiadają się dobrze w swoich raportach ani instytucje państwowe ani organizacje konsumenckie. O jakości wody w kranach nawet nie warto wspominać. Taka woda, zamiast „wypłukiwać” z organizmu toksyny spożywane choćby w konserwowanej chemicznie żywności, sama go zaśmieca.

Jak wobec tego polepszyć jakość wody w naszych komórkach? Jednym z najprostszych i naprawdę skutecznych sposobów jest kąpiel w dźwiękach generowanych z dobrze dostrojonych gongów i mis dźwiękowych przez odpowiednio wyszkolonego, wrażliwego operatora.

W trakcie takiej kąpieli ciało dosłownie zanurza się we właściwej wibracji, dzięki czemu każda najmniejsza nawet cząsteczka zostaje pobudzona, wzrasta jej poziom wibracyjny, co bezpośrednio przekłada się na stan zdrowia. Dokładniej zaś na przywrócenie optymalnej zdolności do samoregulacji – zdolności ewolucyjnej, o której wiemy coraz mniej – gdyż bardzo niewiele pieniędzy wydaje się na promowanie czegoś na czym nie można zarobić.

Za to pomysłów na zakup kolejnego, jeszcze lepszego od poprzedniego leku dostarczają atakujące nas zewsząd reklamy. A przecież allopatia, czyli leczenie farmakologiczne to w historii człowieka ostatnie 200 lat.

 

 

To zaledwie chwilka wobec 5000 lat udokumentowanego stosowania wibracji i dźwięku w bezpiecznym uzdrawianiu. Nie sposób wymienić wszystkich możliwych zastosowań takich kąpieli dźwiękowych. Dźwiękowe SPA przykłady zastosowania.

W ramach Dźwiękowego SPA proponujemy dwa „zabiegi”- kąpiele dźwiękowe, w trakcie jednego spotkania grupowego. Pierwszy o dużym natężeniu, porównywalnym z tym jaki stosuję w przygotowaniu do anastenariów, czyli ceremonii chodzenia po rozżarzonych węglach. Drugi spokojny o łagodnym, uspokajającym i wyciszającym przebiegu.

Po uzgodnieniu możliwe są również spotkania indywidualne. 

 

 

 

Free Joomla! template by L.THEME

Ta strona używa plików cookies.    Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
×